Piękny uśmiech przez cały czas...

ENDODONCJA - LECZENIE KANAŁOWE

Wbrew powszechnej opinii leczenie kanałowe nie musi boleć! Odpowiednio dobrane znieczulenie, jak również wykonywanie leczenia w pozycji leżącej, pozytywnie wpływa na nastrój i pozwala się odprężyć.

Podczas leczenia kanałowego w AGMED, wykorzystujemy technikę powiększenia - za pomocą lup i mikroskopu endodontycznego, dzięki czemu, możemy przeprowadzać bezbolesne i precyzyjne zabiegi.

Widzimy więcej i pracujemy dokładniej, co ma ogromne znaczenie dla skutecznego leczenia Twoich zębów. Praca w powiększeniu ułatwia usunięcie złamanych narzędzi, udrożnienie zarośniętych kanałów i odnalezienie ich dodatkowych odgałęzień.

Przykładamy dużą wagę do kontroli efektów naszej pracy. Podczas diagnostyki używamy zaawansowanej technologicznie radiowizjografii, która charakteryzuje się bardzo niską dawką promieniowania, oraz endometru, który pomaga w ustaleniu długości kanałów zęba.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Bez sinego zarysu wokół dziąseł, jak w przypadku zwykłych koron. Pełnoceramiczne korony nie zawierają metalu, dlatego nie powodują żadnych skutków ubocznych. Są w pełni przejrzyste. Tak, jak naturalne zęby. Ostateczny efekt zależy od artystycznych wręcz zdolności technika, który kształtując koronę, nadaje jej indywidualny charakter. Udzielamy gwarancji* na wykonane przez nas uzupełnienia protetyczne.
* Szczegółowe informacje oraz regulamin świadczeń gwarancyjnych znajdują się w karcie gwarancyjnej.

PRZESZCZEPY DZIĄSEŁ
Przeszczepy dziąseł i tkanki łącznej znalazły szerokie zastosowanie w stomatologii estetycznej. Wykorzystujemy je w celu wyrównywania przebiegu dziąsła po zaniku kości, zmiany tzw. biotypu dziąsła, do pokrycia recesji zębów, kiedy odsłaniają się korzenie oraz bardzo często w implantologii dla poprawy estetyki i odtwarzenia utraconych tkanek wokół implantów.

<<    >>

PERIODONTOLOGIA

Leczenie chorób przyzębia ("PARADONTOZY") i błon śluzowych jamy ustnej.

Zapalenie przyzębia to silna infekcja bakteryjna prowadząca do utraty kości i tkanek otaczających ząb. Nieleczona często prowadzi do utraty zębów, a także podnosi ryzyko wystąpienia zawału serca, udaru mózgu i innych chorób.

FRENULOTOMIA
Jest prostym zabiegiem przeprowadzanym przy zwykłym znieczuleniu miejscowym, polegającym na przecięciu (czasem całkowitym wycięciu, tzw. frenulektomią) nieprawidłowo położonych wędzidełek warg i języka.

FIBEROTOMIA
Czasami po leczeniu ortodontycznym włókna otaczające ząb oddziaływują na ząb w celu obrócenia go do pozycji pierwotnej. Zabieg ten polega na przecięciu tych włókien i jest czasami wykonywany pod koniec leczenia ortodontycznego w celu podtrzymania uzyskanych rezultatów.

<<    >>

MIKROCHIRURGIA PLASTYCZNA

Plastyczna mikrochirurgia periodontologiczna

Dla wymagających pacjentów coraz częściej ważne jest zachowanie naturalnych proporcji zębów względem dziąseł.

Dzięki mikrochirurgii periodontologicznej możemy skorygować m.in. nieregularną linię dziąsła, odsłonięte szyjki zębów, zbyt długie lub zbyt krótkie korony czy ubytek kości po usuniętym zębie. Istnieją oczywiście pewne granice w leczeniu, które omówimy z Tobą podczas wizyty w naszej klinice.

<<    >>

KORONY

WYDŁUŻENIE KORONY KLINICZNEJ

Poddziąsłowe złamanie ściany zęba lub próchnica, sięgająca głęboko pod dziąsło, nie muszą oznaczać utraty zęba! Uszkodzona powierzchnia powinna zostać odsłonięta przed zrobieniem odbudowy.

Zabieg służy również do korekty tzw. uśmiechu dziąsłowego ("gummy smile"), kiedy podczas uśmiechania się widać za dużo dziąsła. Wydłużamy wtedy korony kliniczne zębów.

<<    >>

PEDODONCJA - LECZENIE DZIECI

W NZOZ AGMED dzieci to bardzo ważni pacjenci!

Tak jak Wy - rodzice - my też bardzo chcemy ustrzec je przed próchnicą. Dlatego działania profilaktyczne, takie jak lakowanie, lakierowanie, wskazówki dietetyczne, są podstawą leczenia w naszej klinice. Dlatego w NZOZ AGMED lakowanie zębów stałych u dzieci wykonujemy GRATIS.

Jeśli zęby naszych małych pociech są naprawdę chore, przy każdej wizycie sprawiamy, by była ona przyjemnością i zabawą. W jaki sposób? Organizujemy dla maluchów specjalne wizyty adaptacyjne, w czasie których najmłodsi mogą posłuchać opowieści o zębach, zaprzyjaźnić się ze sprzętem stomatologicznym i całym otoczeniem kliniki. Dajemy im również możliwość decydowania o kolorze wypełnienia czy lakieru fluorowego!

Dla najodważniejszych śmiałków zawsze przygotowujemy wspaniałe prezenty!

<<    >>

PROFILAKTYKA I HIGIENA

W NZOZ AGMED polecimy odpowiednią dla Ciebie szczoteczkę oraz inne środki pielęgnacyjne, takie jak szczoteczki międzyzębowe, nici dentystyczne, płukanki, itp. Zabiegi czyszczenia zębów przeprowadzają zawsze z wykorzystaniem lup stomatologicznych. Procedury te są powtarzane, w zależności od potrzeb, 2-4 razy w roku, zmniejszając jednocześnie ryzyko zachorowań związanych z próchnicą i chorobą przyzębia.

Dzięki temu zachowujesz zdrowy uśmiech przez długie lata, a ryzyko zachorowania na choroby ogólnoustrojowe zmniejsza się.

<<    >>

WYBIELANIE ZĘBÓW

Jak dobrze wiemy, osoby z ładnym uśmiechem są lepiej postrzegane przez otoczenie, a śnieżnobiały uśmiech jest marzeniem każdego z nas. W NZOZ AGMED pomagamy spełnić to marzenie! Wybielanie zębów jest bezpiecznym zabiegiem, rutynowo stosowanym w naszym centrum. Jeśli chcesz poprawić kolor swoich zębów, polecamy trzy najbardziej efektywne metody:

Wybielanie nakładkowe:
Zabieg wybielania nakładkowego (zwanego domowym lub nocnym) trwa od dwóch do trzech tygodni.

Wybielanie gabinetowe:
Alternatywą dla wybielania nakładkowego jest metoda wybielania gabinetowego. W tym zabiegu stosujemy preparaty o bardzo wysokim stężeniu. Wybielanie to przeprowadza się podczas jednej wizyty. Ogromną zaletą jest bardzo krótki czas rozjaśniania zębów.

Aby zapewnić naszym pacjentom piękne święta i karnawał ze zdrowym i białym uśmiechem, w grudniu i styczniu wybielanie
30% TANIEJ!

Wybielanie zębów leczonych kanałowo:
Często zdarza się, że zęby leczone kanałowo przebarwiają się, co w przypadku zębów przednich może stanowić bardzo poważny problem estetyczny. Skutecznym rozwiązaniem jest metoda wybielania wewnętrznego, która pozwoli na przywrócenie radosnego uśmiechu.

W niektórych przypadkach istnieje potrzeba połączenia różnych metod wybielania. W NZOZ AGMED wybieramy najbardziej optymalną dla Ciebie metodę leczenia.

<<    >>

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Dokładamy wszelkich starań, aby zabiegi chirurgiczne wykonywane były minimalnie inwazyjnie.

Wszystkie procedury przeprowadzamy w dużych powiększeniach, przy użyciu mikroskopu i lup. Redukuje to znacznie ryzyko wystąpienia powikłań, ponieważ możliwe jest dostrzeżenie drobnych struktur, trudno zauważalnych gołym okiem. Wzrasta zatem precyzja, a osiągnięty efekt estetyczny może być znaczenie korzystniejszy.

Ekstrakcje zębów, a w szczególności chirurgiczne usuwanie "ósemek", czyli zębów mądrości, przeprowadzamy w delikatny sposób, wykorzystując specjalnie w tym celu zaprojektowaną, minimalnie inwazyjną technikę.